Podrobný informační web o dovolené na Madeiře.

Dovolená Madeira

Aktuálně nejvýhodnější termíny na Madeiru

Monte Mar Palace (Ponta Delgada)

Monte Mar Palace (Ponta Delgada)

Madeira > - Hotelové zařízení má 3.5 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Monte Mar Palace (Ponta Delgada) hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pondělí 11.12. Návrat: pondělí 18.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 290 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Terrace Mar

Terrace Mar

Madeira > Funchal Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Terrace Mar hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 600 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 11.12. Návrat: pondělí 18.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 790 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Vila Gale Santa Cruz

Vila Gale Santa Cruz

Madeira > - Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Vila Gale Santa Cruz hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 11.12. Návrat: pondělí 18.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 290 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Do Campo

Do Campo

Madeira > - Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Do Campo hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pátek 19.1. Návrat: pátek 26.1. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 490 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Savoy Gardens

Savoy Gardens

Madeira > Funchal Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Savoy Gardens hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pátek 5.1. Návrat: pátek 12.1. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 690 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Duas Torres

Duas Torres

Madeira > Funchal Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Duas Torres hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pátek 5.1. Návrat: pátek 12.1. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 690 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Proč jet na dovolenou na Madeiru

  • Madeira patří k EU, takže cestování je snadné,
  • měna stejná jako ve zbytku Evropy (tedy euro),
  • domluvíte se běžnými lidskými jazyky (především anglicky)
  •  a je to kultivovaná země, kde je čisto a bezpečno.

Na Madeiře si počasí skoro můžete vybrat, protože zahrnuje množství mikroklimat. Je tu teplo i v zimě. Další informace o počasí.

Najdete tu standardní, až nadstandardní služby a komfortní ubytování i pohostinství. Je tu příjemně rozvinutý turistický ruch a přitom sem neproudí davy. Informace o ubytování na Madeiře.


Na Madeiře najdete ve volné přírodě opravdu krásné rostliny, nám známé i neznámé.

Ostrov je bohatý na překrásnou ojedinělou přírodu, ze které se tají dech a dá se obdivovat v rámci pěší turistiky i při ježdění dopravním prostředkem. Jak cestovat po Madeiře.

Ocitnete se uprostřed Atlantického oceánu, který je sám o sobě fenoménem.

Pokud si chcete dovolenou opravdu užít a nevadí vám utratit nějaké peníze najde se tu pro vás široká škála zábavy. Atrakce a sporty na Madeiře.

Sezóna

Turistická sezóna na Madeiře je po celý rok. Obzvláště výhodné je na dovolenou Madeiru zvolit v zimě, protože je zde příjemně teplo. V nabídkách turistických kanceláří najdete dovolenou na Madeiru i přes celé léto. Češi jako cíl letní dovolené častěji volí jiná místa ve středozemí, ale na zimní dovolenou už Madeiru vzali za svou.

Je fakt, že v zimě může být na Madeiře trochu chladněji. Ale u moře je teplo skoro stále a do hor se můžete vydat během teplejších dnů.

Co je na Madeiře nejkrásnější

  • Oceán
  • Příroda
  • a počasí

Oceán

Kam lidské oko z pobřeží pohlédne, uzří nekonečný oceán. Jedinou výjimku tvoří na severovýchodě ostrov Porto Santo, který také vlastní jedinou velkou písčitou pláž v madeirském souostroví. Jezdí sem výletní loď, nebo létá malé letadlo. Zde také najdete oproti Madeiře větší písčité pláže.


Pokud toužíte po písčité pláži, naplánujte si výlet lodí na menší ostrůvek Porto Santo.

Teplota vody se většinou pohybuje 4 °C pod teplotou vzduchu. Na koupáni je ideální teplota 18 - 24 °C. Stálost teploty vody způsobuje Golfský proud. Silné větry vanoucí od oceánu neúnavně ženou vysoké vlny a tříští je o skalnaté pobřeží. Vzhledem k vulkanickému původu ostrova je hned u pobřeží oceán hluboký několik kilometrů.

Díky vlnám a hloubce si na většině míst pozorování podmořského života při šnorchlování příliš neužijete. Jsou ale jiné možnosti, odhoďte šnorchl a vezměte si kyslíkovou bombu. U města Garajau je jedna z prvních podmořských rezervací v Evropě, ideální místo pro potápění s přístroji. Plave tu spousta pestrobarevných rybek a  můžete prozkoumat vraky potopených lodí. Na ostrově je několik potápěčských škol. Jeden ponor vyjde na 25 -35 EUR, kurz pro začátečníky včetně pronájmu vybavení minimálně 250 EUR.

Na Madeiře je jen jedna odlehlá písčitá pláž ve vesnici Prainha, jinde jsou útesy, výjimečně oblázky. Na severozápadě v Porto Moniz je přírodní koupaliště v lávových jezírcích.


Atlantický oceán je opravdu pěkný a ať se na Madeiře pohnete kamkoli, budete nedaleko od něj.

Pokud se toužíte koupat v oceánu, nepočítejte s poklidným relaxačním pohupováním na mořských vlnách. Jestliže plavčík vyvěsí bílou, častěji však žlutou vlajku, budete muset do vody sestoupit po schůdkách nebo žebříku, který bývá při větších vlnách odstraňován. Potom vás čeká dobrodružné plavání v ne přespříliš teplé vodě a nakonec vylezete mokří do neutichajícího větru. Nechcete-li se podobným nepohodlím vystavovat, máte téměř v každém hotelu k dispozici pěkný vnitřní i vnější bazén, z něhož bývá na oceán a útesy famózní výhled.

Příroda Madeiry

Jestli cestujete kvůli květinám a horám, Madeiru si oblíbíte. Květiny a přírodní krásy pobřeží i vnitrozemí Madeiry si zasluhují samostatnou stránku: Příroda Madeiry.

Kdy se Madeiře vyhnout

Jestliže počítáte každou korunu a nedokážete si představit oběd za deset euro, Madeiru raději vynechte. Zbytečně byste si kazili dovolenou finančním stresem. Neznamená to ale, že je zde nějak zvlášť draho, nebo že nemá cenu shánět last minute na Madeiru a ušetřit si tak pár tisíc. I v českých cestovkách se dají sehnat zájezdy na Madeiru v běžných relacích jiných dovolených.

Jestliže máte potřebu válet se v extrémně teplém moři, leťte jinam. Na Madeiře se dá příjemně koupat skoro po celý rok, ale není to taková horká koupel, jakými se může pyšnit třeba v Bulharsko nebo Egypt.  Můžete si to ale vynahradit v hotelovém bazénu.

Jinak asi neexistují žádná rozumná omezení, proč o Madeiře neuvažovat.

Možnosti dovolené na Madeiře

Ubytovací kapacity na Madeiře jsou soustředěné do okolí hlavního města Funchal. Je jenom hodně málo možností, jak se ubytovat někde jinde. České cestovky vůbec nenabízejí zájezdy na Porto Santo, druhý významý ostrov souostroví Madeira. Takže ani já je neagreguji.

Funchal je na jižním pobřeží ostrova Madeira. Velmi blízko hlavního města Funchal je navíc letovisko Caniço. Na východě Madeiry je malé letovisko Machico, na severovýchodě Santana. Jediné pořádné plážové letovisko je na západě pláž Paúl do Mar, jen asi 3 km od letoviska Calheta. Kdo se chce ubytovat v těchto menších letoviscích, tomu jsem udělal filtr na menší letoviska Madeiry.

Většina hotelů Madeiry nabízí program All inclusive, ve kterém je všechno jídlo a pití zdarma. Jídlo má velmi dobrou úroveň. Další častá možnost je pobyt jen se snídaněmi.

Pokud chcete vyhledávat zlevněné zájezdy, které mají méně než 2 týdny do odletu, můžete vyzkoušet můj filtr na Last minute Madeiru.

Hledání pobytu v dalších zemích: v Turecku, v Bulharsku, na Kanárských ostrovech, v Egyptě, v Portugalsku, na Madeiře, na Krétě, v Řecku, v Tunisku

Lokality na Madeiře

Lokalita počet hodnocených hotelů
Funchal 102
- 21
Caniço 15
Calheta 8
Machico 3
Santana 3
Paul do Mar 2
Informační web madeira.rovnou.cz o dovolené na Madeiře píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.