Podrobný informační web o dovolené na Madeiře.

Dovolená Madeira

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Madeiru

Dom Pedro Garajau

Dom Pedro Garajau

Madeira > Caniço Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Dom Pedro Garajau hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 3.2. Návrat: pondělí 10.2. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 010 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Residencial Monumental

Residencial Monumental

Madeira > Funchal Hotelové zařízení má2 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Residencial Monumental hodnocení: 3.8 / 5. Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: neděle 2.2. Návrat: neděle 9.2. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 590 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Enotel Golf Santo Da Serra

Enotel Golf Santo Da Serra

Madeira > Funchal Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** volně přístupný vnitřní bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 2.12. Návrat: pondělí 9.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 870 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Residencial Colombo

Residencial Colombo

Madeira > Funchal Hotelové zařízení má2 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Residencial Colombo hodnocení: 3.1 / 5. Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: neděle 2.2. Návrat: neděle 9.2. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 690 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
White Waters

White Waters

Madeira > Machico Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 20.1. Návrat: pondělí 27.1. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 810 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 5 termínů.

Možnosti dovolené na Madeiře

Ubytovací kapacity na Madeiře jsou soustředěné do okolí hlavního města Funchal. Je jenom hodně málo možností, jak se ubytovat někde jinde. České cestovky vůbec nenabízejí zájezdy na Porto Santo, druhý významý ostrov souostroví Madeira. Takže ani já je neagreguji.

Funchal je na jižním pobřeží ostrova Madeira. Velmi blízko hlavního města Funchal je navíc letovisko Caniço. Na východě Madeiry je malé letovisko Machico, na severovýchodě Santana. Jediné pořádné plážové letovisko je na západě pláž Paúl do Mar, jen asi 3 km od letoviska Calheta. Kdo se chce ubytovat v těchto menších letoviscích, tomu jsem udělal filtr na menší letoviska Madeiry.

Většina hotelů Madeiry nabízí program All inclusive, ve kterém je všechno jídlo a pití zdarma. Jídlo má velmi dobrou úroveň. Další častá možnost je pobyt jen se snídaněmi.

Pokud chcete vyhledávat zlevněné zájezdy, které mají méně než 2 týdny do odletu, můžete vyzkoušet můj filtr na Last minute Madeiru.

Hledání pobytu v dalších zemích: v Turecku, v Bulharsku, na Kanárských ostrovech, v Egyptě, v Portugalsku, na Madeiře, na Krétě, v Řecku

Dovolená na Madeiře

Madeira je moc hezké sopečné souostroví. Má dva hlavní ostrovy: Madeiru a ostrov Porto Santo. Hlavním důvodem návštěvy Madeiry je celoročně stabilní počasí. Přečtěte si další důvody, proč jet na Madeiru.

Na Madeiře jsou nádherné kytky. Dobře se jim tu roste, mají tu vlhko, teplo a světlo. Kromě mnoha endemitů je na Madeiře jeden z mála posledních zbytků unikátních vavřínových pralesů. Příroda Madeiry.

Madeira patří pod Porgugalsko, které je v EU, takže pobyt je tak bezpečný, jak jen může být. Češi mají na Madeiře stejná práva jako u nás. Časový posun je jedna hodina, mají o hodinu méně. Přímý let z Prahy na Madeiru trvá 4 hodiny 40 minut, s přestupem výrazně déle. Na Madeiře se platí Eurem, dá se snado vybírat z bankomatů nebo rovnou platit kartou. Prostudujte si informace na cesty po Madeiře nebo si proklikejte můj podrobný web o Portugalsku.

Co se dá dělat na Madeiře

Na Madeiře je hodně co poznávat. Například hlavní město Funchal s botanickými zahradami, s lanovkou na Monte, nebo s pevností Sao Tiago, vesnička Santana a další zajímavá místa, která jsou popsána na tomto webu.

Na celodenní výlety jsou úžasné nenáročné turistické cesty podél levád. Levády jsou prastaré zavlažovací kanály vinoucí se kolem kopců téměř po vrstevnicích. Jsou dobře značené, procházejí promělivou přírodou a protože mají minimální převýšení, jsou vhodné opravdu pro každého. Náročnější turistika se dá podnikat ve vrcholové oblasti. Vrchol Pico Ruivo má nadmořskou výšku 1862 a je třetí nejvyšší horou Portugalska.

Pláží má Madeira docela málo. Na Madeiru se jezdí spíš za aktivním cestováním. Je nutné si uvědomit, že Madeira je velmi hornatá a skalnatá a většinu pobřeží tvoří útesy. Kdo ale chce, vždycky nějakou oblázkovou pláž najde. Krom toho má většina hotelů vlastní bazén a některé mají i krytý bazén, což je výhodné hlavně v zimě, když fouká. Zajímavé koupání je v původně vulkanických jezírkách (dnes upravených bazénech) na pobřeží v Porto Moniz. Na koupání je lepší druhý ostrov Porto Santo.

Po Madeiře se dá velmi dobře cestovat autobusem. Také půjčení auta přímo na letišti je velmi snadné a oblíbené.

Na madeiru se jezdí také jíst. Typická madeirská kuchyně se zakládá na rybách, zeleněně, pečivu a vínu. Jídlo Madeiry, a ceny.

Počasí Madeiry

V zimě je sice chladněji než v létě, ale zdaleka ne o tolik jako třeba u nás. Dá se říct, že se maximální denní teploty u moře celoročně točí kolem 25 °C.


Graf ukazuje průměrnou teplotu na Madeiře, průměry denních maxim jsou ještě tak o 5 °C vyšší.

Další informace o počasí na Madeiře.

Lokality na Madeiře

Lokalita počet hodnocených hotelů
Funchal 80
- 16
Caniço 13
Calheta 6
Santana 3
Paul do Mar 2
Machico 2
Informační web madeira.rovnou.cz o dovolené na Madeiře píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .