Porto Moniz

Nejzápadnějším velkým městem je Porto Moniz vzdálené od Funchalu 70 km.

Zajímavým přírodním úkazem jsou vulkanická jezírka, která tvoří pobřeží hned pod městem. Při menším větru a v lepším počasí je v jezírkách pěkné a zajímavé koupání. Vyjedete-li na kopec nad městečkem, uvidíte vyvřelinová jezírka jako na dlani. V zimě se tu o černé útesy tříští vlny Atlantického oceánu.


Sílu a úchvatnost oceánu můžete docenit při pohledu na tříštící se vlny v Porto Moniz. Mezi obcí a mořem jsou vulkanická jezírka.

Stará silnice

Neodolatelnou atrakcí pro řidiče bude bezesporu jízda po staré silnici. Vede na východ od Porto Moniz a věrně kopíruje pobřeží. Často se až příliš blíží okraji útesů, je úzká, bez jízdních pruhů i hrazení. Neprůjezdné skály zdolává skrze nezpevňované tunely. Na několika místech budete muset nechat na vaše auto dopadat obrovské množství vody v podobě vodopádu, který zde zdolává silnici a z velké výšky spadá do moře. Budete si tu možná připadat jako v myčce aut.


Opravdu skvělý řidičský zážitek můžete prožít při jízdě po staré silnici z Porto Moniz.

Protože stejně nemůžete jet rychleji, máte jedinečnou možnost prohlédnout si nádherné přírodní scenérie. Například uvidíte skalní formaci v moři nazývanou Riberia da Janela (říční okno).


Při jízdě po okraji západního pobřeží nepřehlédnete charakteristické vulkanické útesy.

Madeira.rovnou.cz - Informace o ostrově Madeira - kontakt
2008 - 2024 Dušan Janovský, info@rovnou.cz, +420 732 746 901