Podrobný informační web o dovolené na Madeiře.

All Inclusive Madeira

Aktuálně nejvýhodnější all inclusive termíny na Madeiru

V databázi nejsou žádné zájezdy vyhovující zvoleným parametrům. Možná je na tuto lokalitu moc brzo nebo pozdě nebo náhodou není nic v nabídce. Zkuste jinou lokalitu nebo méně omezení.

Zobrazilo se 0 termínů.

Madeira All Inclusive

Portugalská kuchyně je velmi pestrá a na Madeiře je ještě víc ovlivněná mořem. Kdo se během pobytu na Madeiře nechce starat o jídlo, dobře udělá, pokud zvolí All Inclusive. Jako vždy nabídka jídel a nápojů záleží hodně na hotelu (sledujte recenze), ale dá se obecně říct, že na Madeiře má jídlo v ceně vysoký standard. Je to tím, že na Madeiru jezdí Západoevropané, kteří si jen tak něco líbit nenechají, takže se hotely fakt musejí snažit.

Jak už jsme popisovali na stránce o jídlech Madeiry, hotelové All inclusive je typicky podávané formou švédských stolů. Kromě místních specialit obsahuje běžná kontinentální jídla, aby se najedli fakt všichni. To znamená běžně připravená masa a přílohy.

Madeirské speciality, které mohou být v nabídce jen občas, jsou nekvašené chleby s česnekem, pečený volský jazyk, uzený mečoun, tuňák ve víně, pečené banány, kukuřičný kuskus nebo portugalská šunka s melounem. Časté jsou ryby espada, ale nabídka může být omezená, protože jsou drahé i tady. Hotely u moře budou mít v nabídce mořské plody. Na Madeiře je dobré čerstvé ovoce.

Madeira je proslulá svým vínem. Madeirské víno se konzervuje pálenkou, aby se zastavilo kvašení, takže zůstává sladké, chutí podobné portskému. V rámci All inclusive je spolu s dalšími nápoji běžnou nabídkou hotelových barů. Voda z vodovodu je na Madeiře všude pitná. Na hotelovém pokoji můžete mít navíc kuchyňský kout (informujte se při nákupu zájezdu).

Ačkoli jsou v programu All Inclusive všechna jídla a nápoje v ceně, některé hotely mohou zpoplatňovat nápoje, které během jídel roznášejí číšníci. Nejsou to velké částky a roznášené nápoje lze odmítnout. V každém případě je slušností nechat číšníkům za jejich služby, pokud je využíváte, spropitné. Chcete-li mít v rámci pobytu hrazeno úplně všechno včetně tvrdého alkoholu, hledejte pobyty s programem Ultra All Inclusive. Další omezní All Inclusive může být doba podávání jídel, které může být omezeno provozní dobou kuchyně nebo jídelny.

Vše v ceně v jiných zemích: v Turecku, v Bulharsku, na Kanárských ostrovech, v Egyptě, v Portugalsku, na Madeiře, na Krétě, v Řecku, v Tunisku

Dovolená na Madeiře

Madeira je moc hezké sopečné souostroví. Má dva hlavní ostrovy:

  • Madeiru
  • a ostrov Porto Santo.

Hlavním důvodem návštěvy Madeiry je celoročně stabilní počasí.

Na Madeiře jsou nádherné kytky. Dobře se jim tu roste, mají tu vlhko, teplo a světlo. Kromě mnoha endemitů je na Madeiře jeden z mála posledních zbytků unikátních vavřínových pralesů. Příroda Madeiry.

Madeira patří pod Porgugalsko, které je v EU, takže pobyt je tak bezpečný, jak jen může být. Češi mají na Madeiře stejná práva jako u nás. Časový posun je jedna hodina, mají o hodinu méně. Přímý let z Prahy na Madeiru trvá 4 hodiny 40 minut, s přestupem poměrně déle. Na Madeiře se platí Eurem, dá se snado vybírat z bankomatů nebo rovnou platit kartou. Prostudujte si informace na cesty po Madeiře nebo si proklikejte můj podrobný web o Portugalsku.

Co se dá dělat na Madeiře

Na Madeiře je hodně co poznávat. Například hlavní město Funchal s botanickými zahradami, s lanovkou na Monte, nebo s pevností Sao Tiago, vesnička Santana a další zajímavá místa, která jsou popsána na tomto webu.

Na celodenní výlety jsou úžasné nenáročné turistické cesty podél levád. Levády jsou prastaré zavlažovací kanály vinoucí se kolem kopců téměř po vrstevnicích. Jsou dobře značené, procházejí promělivou přírodou a protože mají minimální převýšení, jsou vhodné opravdu pro každého. Náročnější turistika se dá podnikat ve vrcholové oblasti. Vrchol Pico Ruivo má nadmořskou výšku 1862 a je třetí nejvyšší horou Portugalska.

Pláží má Madeira docela málo. Na Madeiru se jezdí spíš za aktivním cestováním. Je nutné si uvědomit, že Madeira je velmi hornatá a skalnatá a většinu pobřeží tvoří útesy. Kdo ale chce, vždycky nějakou oblázkovou pláž najde. Krom toho má většina hotelů vlastní bazén a některé mají i krytý bazén, což je výhodné hlavně v zimě, když fouká. Zajímavé koupání je v původně vulkanických jezírkách (dnes upravených bazénech) na pobřeží v Porto Moniz. Na koupání je lepší druhý ostrov Porto Santo.

  • Po Madeiře se dá velmi dobře cestovat autobusem.
  • Také půjčení auta přímo na letišti je velmi snadné a oblíbené.

Na madeiru se jezdí také jíst. Typická madeirská kuchyně se zakládá na rybách, zeleněně, pečivu a vínu. Jídlo Madeiry, a ceny.

Počasí Madeiry

V zimě je sice chladněji než v létě, ale zdaleka ne o tolik jako třeba u nás. Dá se říct, že se maximální denní teploty u moře celoročně točí kolem 25 °C.


Graf ukazuje průměrnou teplotu na Madeiře, průměry denních maxim jsou ještě tak o 5 °C vyšší.

Lokality na Madeiře

Lokalita počet hodnocených hotelů
Funchal 105
- 23
Caniço 16
Calheta 7
Machico 3
Santana 3
Paul do Mar 2
Informační web madeira.rovnou.cz o dovolené na Madeiře píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.