Podrobný informační web o dovolené na Madeiře.

Dovolená Madeira - menší letoviska

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Madeiru do destinace Madeira - menší letoviska

Dom Pedro Garajau

Dom Pedro Garajau

Madeira > Caniço Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Dom Pedro Garajau hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 10.2. Návrat: pondělí 17.2. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 010 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
White Waters

White Waters

Madeira > Machico Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 3.2. Návrat: pondělí 10.2. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 810 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Cais Da Oliveira

Cais Da Oliveira

Madeira > Caniço > Caniço Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Cais Da Oliveira hodnocení: 4.6 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: úterý 17.3. Návrat: úterý 24.3. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 15 181 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Quinta Do Lorde

Quinta Do Lorde

Madeira > Caniço > Caniço Hotelové zařízení má5 hvězdiček hvězdičky. ***** Návštěvníci dávají pobytu Quinta Do Lorde hodnocení: 4.7 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: úterý 25.2. Návrat: úterý 3.3. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 15 488 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Dom Pedro Madeira

Dom Pedro Madeira

Madeira > Machico Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Dom Pedro Madeira hodnocení: 4.4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: úterý 24.12. Návrat: úterý 31.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 15 500 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Four Views Oasis

Four Views Oasis

Madeira > Caniço Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Four Views Oasis hodnocení: 5 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: úterý 28.1. Návrat: úterý 4.2. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 15 506 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Menší letoviska Madeiry

Naprostá většina ubytovacích kapacit ostrova Madeiry se soustředí do okolí hlavního města Funchal. Kdo hledá něco zajímavějšího, má to těžké. Proto jsem si udělal do databáze tenhle filtr, který hledá ubytování mimo Funchal.

  • Santana - vesnice na severní straně Madeiry. Kromě několika hotelů má Santana zajímavý skanzen s architekturou staré vesničky.
  • Machico - městečko v údolí svažujícím se na východní pobřeží Madeiry.
  • Caniço - téměř předměstí Funchalu na východ od něj.
  • Calheta - městečko v západní části Madeiry.
  • Paul do Mar - plážová oblast (asi jediná pořádná na Madeiře) poblíž městečka Calheta.

Celá Madeira je na délku jen 40 km krát 25 km, takže se nemusíte bát, že byste ubytováním ve Funchalu o něco přišli a nemohli procestovat celý ostrov.

Podobné lokality v jiných zemích: Kemer, Kiten, Tenerife, Azorské ostrovy, Madeira - menší letoviska, Paleochora, Korfu

Dovolená na Madeiře

Madeira je moc hezké sopečné souostroví. Má dva hlavní ostrovy: Madeiru a ostrov Porto Santo. Hlavním důvodem návštěvy Madeiry je celoročně stabilní počasí. Přečtěte si další důvody, proč jet na Madeiru.

Na Madeiře jsou nádherné kytky. Dobře se jim tu roste, mají tu vlhko, teplo a světlo. Kromě mnoha endemitů je na Madeiře jeden z mála posledních zbytků unikátních vavřínových pralesů. Příroda Madeiry.

Madeira patří pod Porgugalsko, které je v EU, takže pobyt je tak bezpečný, jak jen může být. Češi mají na Madeiře stejná práva jako u nás. Časový posun je jedna hodina, mají o hodinu méně. Přímý let z Prahy na Madeiru trvá 4 hodiny 40 minut, s přestupem výrazně déle. Na Madeiře se platí Eurem, dá se snado vybírat z bankomatů nebo rovnou platit kartou. Prostudujte si informace na cesty po Madeiře nebo si proklikejte můj podrobný web o Portugalsku.

Co se dá dělat na Madeiře

Na Madeiře je hodně co poznávat. Například hlavní město Funchal s botanickými zahradami, s lanovkou na Monte, nebo s pevností Sao Tiago, vesnička Santana a další zajímavá místa, která jsou popsána na tomto webu.

Na celodenní výlety jsou úžasné nenáročné turistické cesty podél levád. Levády jsou prastaré zavlažovací kanály vinoucí se kolem kopců téměř po vrstevnicích. Jsou dobře značené, procházejí promělivou přírodou a protože mají minimální převýšení, jsou vhodné opravdu pro každého. Náročnější turistika se dá podnikat ve vrcholové oblasti. Vrchol Pico Ruivo má nadmořskou výšku 1862 a je třetí nejvyšší horou Portugalska.

Pláží má Madeira docela málo. Na Madeiru se jezdí spíš za aktivním cestováním. Je nutné si uvědomit, že Madeira je velmi hornatá a skalnatá a většinu pobřeží tvoří útesy. Kdo ale chce, vždycky nějakou oblázkovou pláž najde. Krom toho má většina hotelů vlastní bazén a některé mají i krytý bazén, což je výhodné hlavně v zimě, když fouká. Zajímavé koupání je v původně vulkanických jezírkách (dnes upravených bazénech) na pobřeží v Porto Moniz. Na koupání je lepší druhý ostrov Porto Santo.

Po Madeiře se dá velmi dobře cestovat autobusem. Také půjčení auta přímo na letišti je velmi snadné a oblíbené.

Na madeiru se jezdí také jíst. Typická madeirská kuchyně se zakládá na rybách, zeleněně, pečivu a vínu. Jídlo Madeiry, a ceny.

Počasí Madeiry

V zimě je sice chladněji než v létě, ale zdaleka ne o tolik jako třeba u nás. Dá se říct, že se maximální denní teploty u moře celoročně točí kolem 25 °C.


Graf ukazuje průměrnou teplotu na Madeiře, průměry denních maxim jsou ještě tak o 5 °C vyšší.

Další informace o počasí na Madeiře.

Informační web madeira.rovnou.cz o dovolené na Madeiře píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .