Podrobný informační web o dovolené na Madeiře.

Dovolená Madeira - menší letoviska

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější nabídky zájezdů z databáze srovnávače evropou.cz.

Hotel Estalagem Do Mar

Hotel Estalagem Do Mar

Madeira > Paul-do-mar Hotel má 3 hvězdičky. *** hotel má vlastní bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, vzdálenost na pláž 300 m Strava v rámci zájezdu je: Polopenze . Odlet: středa 26.6 Návrat: středa 3.7 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 12 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Dom Pedro Baia

Dom Pedro Baia

Madeira > Machico Hotel má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají hotelu Dom Pedro Baia hodnocení: 4.4 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, vzdálenost na pláž 50 m Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: úterý 17.9 Návrat: středa 25.9 Délka zájezdu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: další další . Cena včetně všech poplatků 15 000 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Quinta Splendida Wellness & Botanical Garden

Quinta Splendida Wellness & Botanical Garden

Madeira > Canico > Caniço Hotel má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají hotelu Quinta Splendida Wellness & Botanical Garden hodnocení: 5 / 5. hotel má vlastní bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: úterý 15.10 Návrat: středa 23.10 Délka zájezdu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: další . Cena včetně všech poplatků 15 013 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Landhotel Quinta Alegre

Landhotel Quinta Alegre

Madeira > Calheta Hotel má 4 hvězdičky. **** Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: úterý 22.10 Návrat: středa 30.10 Délka zájezdu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: další . Cena včetně všech poplatků 15 269 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Four Views Oasis

Four Views Oasis

Madeira > Canico Hotel má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají hotelu Four Views Oasis hodnocení: 5 / 5. hotel má vlastní bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, hotel je přímo u pláže Strava v rámci zájezdu je: Polopenze . Odlet: úterý 22.10 Návrat: středa 30.10 Délka zájezdu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: další . Cena včetně všech poplatků 15 294 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Galosol

Galosol

Madeira > Canico > Caniço Hotel má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají hotelu Galosol hodnocení: 4.8 / 5. hotel má vlastní bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, hotel je přímo u pláže Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: úterý 22.10 Návrat: středa 30.10 Délka zájezdu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: další . Cena včetně všech poplatků 15 394 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 zájezdů.

Menší letoviska Madeiry

Naprostá většina ubytovacích kapacit ostrova Madeiry se soustředí do okolí hlavního města Funchal. Kdo hledá něco zajímavějšího, má to těžké. Proto jsem si udělal do databáze tenhle filtr, který hledá ubytování mimo Funchal.

  • Santana - vesnice na severní straně Madeiry. Kromě několika hotelů má Santana zajímavý skanzen s architekturou staré vesničky.
  • Machico - městečko v údolí svažujícím se na východní pobřeží Madeiry.
  • Caniço - téměř předměstí Funchalu na východ od něj.
  • Calheta - městečko v západní části Madeiry.
  • Paul do Mar - plážová oblast (asi jediná pořádná na Madeiře) poblíž městečka Calheta.

Celá Madeira je na délku jen 40 km krát 25 km, takže se nemusíte bát, že byste ubytováním ve Funchalu o něco přišli a nemohli procestovat celý ostrov.

Dovolená na Madeiře

Madeira je moc hezké sopečné souostroví. Má dva hlavní ostrovy: Madeiru a ostrov Porto Santo. Hlavním důvodem návštěvy Madeiry je celoročně stabilní počasí. Přečtěte si další důvody, proč jet na Madeiru.

Na Madeiře jsou nádherné kytky. Dobře se jim tu roste, mají tu vlhko, teplo a světlo. Kromě mnoha endemitů je na Madeiře jeden z mála posledních zbytků unikátních vavřínových pralesů. Příroda Madeiry.

Madeira patří pod Porgugalsko, které je v EU, takže pobyt je tak bezpečný, jak jen může být. Češi mají na Madeiře stejná práva jako u nás. Časový posun je jedna hodina, mají o hodinu méně. Přímý let z Prahy na Madeiru trvá 4 hodiny 40 minut, s přestupem výrazně déle. Na Madeiře se platí Eurem, dá se snado vybírat z bankomatů nebo rovnou platit kartou. Prostudujte si informace na cesty po Madeiře nebo si proklikejte můj podrobný web o Portugalsku.

Co se dá dělat na Madeiře

Na Madeiře je hodně co poznávat. Například hlavní město Funchal s botanickými zahradami, s lanovkou na Monte, nebo s pevností Sao Tiago, vesnička Santana a další zajímavá místa, která jsou popsána na tomto webu.

Na celodenní výlety jsou úžasné nenáročné turistické cesty podél levád. Levády jsou prastaré zavlažovací kanály vinoucí se kolem kopců téměř po vrstevnicích. Jsou dobře značené, procházejí promělivou přírodou a protože mají minimální převýšení, jsou vhodné opravdu pro každého. Náročnější turistika se dá podnikat ve vrcholové oblasti. Vrchol Pico Ruivo má nadmořskou výšku 1862 a je třetí nejvyšší horou Portugalska.

Pláží má Madeira docela málo. Na Madeiru se jezdí spíš za aktivním cestováním. Je nutné si uvědomit, že Madeira je velmi hornatá a skalnatá a většinu pobřeží tvoří útesy. Kdo ale chce, vždycky nějakou oblázkovou pláž najde. Krom toho má většina hotelů vlastní bazén a některé mají i krytý bazén, což je výhodné hlavně v zimě, když fouká. Zajímavé koupání je v původně vulkanických jezírkách (dnes upravených bazénech) na pobřeží v Porto Moniz. Na koupání je lepší druhý ostrov Porto Santo.

Po Madeiře se dá velmi dobře cestovat autobusem. Také půjčení auta přímo na letišti je velmi snadné a oblíbené.

Na madeiru se jezdí také jíst. Typická madeirská kuchyně se zakládá na rybách, zeleněně, pečivu a vínu. Jídlo Madeiry, a ceny.

Počasí Madeiry

V zimě je sice chladněji než v létě, ale zdaleka ne o tolik jako třeba u nás. Dá se říct, že se maximální denní teploty u moře celoročně točí kolem 25 °C.


Graf ukazuje průměrnou teplotu na Madeiře, průměry denních maxim jsou ještě tak o 5 °C vyšší.

Další informace o počasí na Madeiře.

Informační web madeira.rovnou.cz o dovolené na Madeiře píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .