Podrobný informační web o dovolené na Madeiře.

Dovolená Funchal

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější nabídky zájezdů z databáze srovnávače evropou.cz.

Hotel Duas Torres

Hotel Duas Torres

Madeira > Funchal Hotel má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají hotelu Hotel Duas Torres hodnocení: 4.8 / 5. hotel má vlastní bazén, Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: středa 26.6 Návrat: středa 3.7 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 11 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Dorisol Mimosa

Dorisol Mimosa

Madeira > Funchal Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Dorisol Mimosa hodnocení: 4 / 5. Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: pondělí 24.6 Návrat: pondělí 1.7 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 12 190 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Hotel Terrace Mar

Hotel Terrace Mar

Madeira > Funchal Hotel má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají hotelu Hotel Terrace Mar hodnocení: 4.5 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 600 m Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: středa 26.6 Návrat: středa 3.7 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 12 490 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Residencial Monumental

Residencial Monumental

Madeira > Funchal Hotel má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají hotelu Residencial Monumental hodnocení: 3.9 / 5. Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: pondělí 23.9 Návrat: pondělí 30.9 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 13 690 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Quinta Do Alto De Sao Joao

Quinta Do Alto De Sao Joao

Madeira > Funchal Hotel má 3 hvězdičky. *** Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: pátek 21.6 Návrat: pátek 28.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 13 790 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Residencial Monumental

Residencial Monumental

Madeira > Funchal Hotel má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají hotelu Residencial Monumental hodnocení: 2.8 / 5. vzdálenost na pláž 300 m Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: pátek 5.7 Návrat: pátek 12.7 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 14 730 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 zájezdů.

Dovolená v hlavním městě Funchal

Funchal je největší město ostrova Madeira, má 120 tisíc obyvatel. Leží na jižních svazích, vznikl kolem malého přístavu. Funchal se portugalsky čte se š jako Funšal nebo dlouze Funšál.

Město má úzké a strmé ulice, je postaveno v docela prudkém svahu. Madeira je hornatá, lepší místo nebylo. Většina hotelů je soustředěna do západní části města. Asi 1 km od centrálního náměstí Praça de Autonomia začíná na pobřeží hotelová oblast a táhne se na západ další 3 km. Nejlepší hotely jsou na pobřeží, mají velké bazény. Pláže úplně nemají, protože pobřeží je kamenité, takže obvykle mají jen zpevněné břehy, koupací mola nebo mořské bazénky. Ani hotely dál od moře nejsou špatné a ty zase mají dobré výhledy. Další hotelová oblast je na druhé straně na východním okraji Funchalu. Za východními útesy je už po 8 km další letovisko Caniço. Hotelové oblasti Funchalu se nazývají Ribeira Brava, Camara de Lobos, Sâo Martinho nebo Serra de Água.

Do hor je z Funchalu velmi blízko, lanovka jezdí ke kostelu Monte. Do opravdových hor je ale lepší popojet někam autobusem. Ve městě je zajímavá botanická zahrada, pevnost Fortaleza de Sao Tiago, katedrála Sé Catedral do Funchal a hezký je i přístav.

Funchal je kosmopolitní město s živým ruchem. Dá se tu sehnat úplně všechno, co si doma zapomenete a i dost věcí navíc.

Další informace o městě Funchal na tomto webu.

Dovolená na Madeiře

Madeira je moc hezké sopečné souostroví. Má dva hlavní ostrovy: Madeiru a ostrov Porto Santo. Hlavním důvodem návštěvy Madeiry je celoročně stabilní počasí. Přečtěte si další důvody, proč jet na Madeiru.

Na Madeiře jsou nádherné kytky. Dobře se jim tu roste, mají tu vlhko, teplo a světlo. Kromě mnoha endemitů je na Madeiře jeden z mála posledních zbytků unikátních vavřínových pralesů. Příroda Madeiry.

Madeira patří pod Porgugalsko, které je v EU, takže pobyt je tak bezpečný, jak jen může být. Češi mají na Madeiře stejná práva jako u nás. Časový posun je jedna hodina, mají o hodinu méně. Přímý let z Prahy na Madeiru trvá 4 hodiny 40 minut, s přestupem výrazně déle. Na Madeiře se platí Eurem, dá se snado vybírat z bankomatů nebo rovnou platit kartou. Prostudujte si informace na cesty po Madeiře nebo si proklikejte můj podrobný web o Portugalsku.

Co se dá dělat na Madeiře

Na Madeiře je hodně co poznávat. Například hlavní město Funchal s botanickými zahradami, s lanovkou na Monte, nebo s pevností Sao Tiago, vesnička Santana a další zajímavá místa, která jsou popsána na tomto webu.

Na celodenní výlety jsou úžasné nenáročné turistické cesty podél levád. Levády jsou prastaré zavlažovací kanály vinoucí se kolem kopců téměř po vrstevnicích. Jsou dobře značené, procházejí promělivou přírodou a protože mají minimální převýšení, jsou vhodné opravdu pro každého. Náročnější turistika se dá podnikat ve vrcholové oblasti. Vrchol Pico Ruivo má nadmořskou výšku 1862 a je třetí nejvyšší horou Portugalska.

Pláží má Madeira docela málo. Na Madeiru se jezdí spíš za aktivním cestováním. Je nutné si uvědomit, že Madeira je velmi hornatá a skalnatá a většinu pobřeží tvoří útesy. Kdo ale chce, vždycky nějakou oblázkovou pláž najde. Krom toho má většina hotelů vlastní bazén a některé mají i krytý bazén, což je výhodné hlavně v zimě, když fouká. Zajímavé koupání je v původně vulkanických jezírkách (dnes upravených bazénech) na pobřeží v Porto Moniz. Na koupání je lepší druhý ostrov Porto Santo.

Po Madeiře se dá velmi dobře cestovat autobusem. Také půjčení auta přímo na letišti je velmi snadné a oblíbené.

Na madeiru se jezdí také jíst. Typická madeirská kuchyně se zakládá na rybách, zeleněně, pečivu a vínu. Jídlo Madeiry, a ceny.

Počasí Madeiry

V zimě je sice chladněji než v létě, ale zdaleka ne o tolik jako třeba u nás. Dá se říct, že se maximální denní teploty u moře celoročně točí kolem 25 °C.


Graf ukazuje průměrnou teplotu na Madeiře, průměry denních maxim jsou ještě tak o 5 °C vyšší.

Další informace o počasí na Madeiře.

Informační web madeira.rovnou.cz o dovolené na Madeiře píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .