Podrobný informační web o dovolené na Madeiře.

Dovolená Funchal

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Madeiru do destinace Funchal

Dorisol Komplex

Dorisol Komplex

Madeira > Funchal Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Dorisol Komplex hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pátek 3.12. Návrat: pátek 10.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Allegro Madeira

Allegro Madeira

Madeira > Funchal Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Allegro Madeira hodnocení: 4 / 5. Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pátek 3.12. Návrat: pátek 10.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Four Views Baía

Four Views Baía

Madeira > Funchal Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Four Views Baía hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pátek 3.12. Návrat: pátek 10.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Vila Baleira Funchal

Vila Baleira Funchal

Madeira > Funchal Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Vila Baleira Funchal hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pátek 3.12. Návrat: pátek 10.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 590 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Four Views Monumental

Four Views Monumental

Madeira > Funchal Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Four Views Monumental hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pátek 10.12. Návrat: pátek 17.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Next By Savoy (Ex. Madeira Regency Club)

Next By Savoy (Ex. Madeira Regency Club)

Madeira > Funchal Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 1000 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 3.12. Návrat: pátek 10.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Dovolená v hlavním městě Funchal

Funchal je největší město ostrova Madeira, má 120 tisíc obyvatel. Leží na jižních svazích, vznikl kolem malého přístavu. Funchal se portugalsky čte se š jako Funšal nebo dlouze Funšál.

Město má úzké a strmé ulice, je postaveno v docela prudkém svahu. Madeira je hornatá, lepší místo nebylo. Většina hotelů je soustředěna do západní části města. Asi 1 km od centrálního náměstí Praça de Autonomia začíná na pobřeží hotelová oblast a táhne se na západ další 3 km. Nejlepší hotely jsou na pobřeží, mají velké bazény. Pláže úplně nemají, protože pobřeží je kamenité, takže obvykle mají jen zpevněné břehy, koupací mola nebo mořské bazénky. Ani hotely dál od moře nejsou špatné a ty zase mají dobré výhledy. Další hotelová oblast je na druhé straně na východním okraji Funchalu. Za východními útesy je už po 8 km další letovisko Caniço. Hotelové oblasti Funchalu se nazývají Ribeira Brava, Camara de Lobos, Sâo Martinho nebo Serra de Água.

Do hor je z Funchalu velmi blízko, lanovka jezdí ke kostelu Monte. Do opravdových hor je ale lepší popojet někam autobusem. Ve městě je zajímavá botanická zahrada, pevnost Fortaleza de Sao Tiago, katedrála Sé Catedral do Funchal a hezký je i přístav.

Funchal je kosmopolitní město s živým ruchem. Dá se tu sehnat úplně všechno, co si doma zapomenete a i dost věcí navíc.

Další informace o městě Funchal na tomto webu.

Největší letoviska v jiných zemích: Antalya, Slunečné pobřeží, Maspalomas, Hurghada, Funchal, Chersonissos, Faliraki, Djerba

Dovolená na Madeiře

Madeira je moc hezké sopečné souostroví. Má dva hlavní ostrovy:

  • Madeiru
  • a ostrov Porto Santo.

Hlavním důvodem návštěvy Madeiry je celoročně stabilní počasí.

Na Madeiře jsou nádherné kytky. Dobře se jim tu roste, mají tu vlhko, teplo a světlo. Kromě mnoha endemitů je na Madeiře jeden z mála posledních zbytků unikátních vavřínových pralesů. Příroda Madeiry.

Madeira patří pod Porgugalsko, které je v EU, takže pobyt je tak bezpečný, jak jen může být. Češi mají na Madeiře stejná práva jako u nás. Časový posun je jedna hodina, mají o hodinu méně. Přímý let z Prahy na Madeiru trvá 4 hodiny 40 minut, s přestupem poměrně déle. Na Madeiře se platí Eurem, dá se snado vybírat z bankomatů nebo rovnou platit kartou. Prostudujte si informace na cesty po Madeiře nebo si proklikejte můj podrobný web o Portugalsku.

Co se dá dělat na Madeiře

Na Madeiře je hodně co poznávat. Například hlavní město Funchal s botanickými zahradami, s lanovkou na Monte, nebo s pevností Sao Tiago, vesnička Santana a další zajímavá místa, která jsou popsána na tomto webu.

Na celodenní výlety jsou úžasné nenáročné turistické cesty podél levád. Levády jsou prastaré zavlažovací kanály vinoucí se kolem kopců téměř po vrstevnicích. Jsou dobře značené, procházejí promělivou přírodou a protože mají minimální převýšení, jsou vhodné opravdu pro každého. Náročnější turistika se dá podnikat ve vrcholové oblasti. Vrchol Pico Ruivo má nadmořskou výšku 1862 a je třetí nejvyšší horou Portugalska.

Pláží má Madeira docela málo. Na Madeiru se jezdí spíš za aktivním cestováním. Je nutné si uvědomit, že Madeira je velmi hornatá a skalnatá a většinu pobřeží tvoří útesy. Kdo ale chce, vždycky nějakou oblázkovou pláž najde. Krom toho má většina hotelů vlastní bazén a některé mají i krytý bazén, což je výhodné hlavně v zimě, když fouká. Zajímavé koupání je v původně vulkanických jezírkách (dnes upravených bazénech) na pobřeží v Porto Moniz. Na koupání je lepší druhý ostrov Porto Santo.

  • Po Madeiře se dá velmi dobře cestovat autobusem.
  • Také půjčení auta přímo na letišti je velmi snadné a oblíbené.

Na madeiru se jezdí také jíst. Typická madeirská kuchyně se zakládá na rybách, zeleněně, pečivu a vínu. Jídlo Madeiry, a ceny.

Počasí Madeiry

V zimě je sice chladněji než v létě, ale zdaleka ne o tolik jako třeba u nás. Dá se říct, že se maximální denní teploty u moře celoročně točí kolem 25 °C.


Graf ukazuje průměrnou teplotu na Madeiře, průměry denních maxim jsou ještě tak o 5 °C vyšší.

Informační web madeira.rovnou.cz o dovolené na Madeiře píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.