Atrakce a sporty na Madeiře

Levadas

Protože Madeira je nejčastěji cílem spíše pro starší britské turisty, dokážete si představit, co ze sportovních aktivit ostrov poskytuje. Vzhledem k nedostatku rovného terénu tu nejsou nikterak velká sportoviště.

Zapotit se dá především při pěší turistice na stezkách vedoucích podél zavlažovacích kanálů levadas. Těch je po celém ostrově 2150 km. Vzhledem k různé náročnosti se může na stezky vydat kdokoli nezávisle na věku, či kondici. Zachce-li se vám náročnějšího výstupu, můžete se vydat s průvodcem, nebo i sami do hor.


Jedete-li na Madeiru za pěší turistikou, čekají vás Levadas.

Golf

Madeira se přes své nerovnostní podmínky pyšní jedním z nejkrásnějších golfových hřišť Evropy. Další golfové areály na Madeiře také nejsou k zahození. Jsou v krásné přírodě s neuvěřitelnými výhledy a mají dohromady 45 jamek.

Na jaře se tu pořádá šampionát. Kromě léta tu nebývá moc pěkné počasí a často prší, ale pokud máte rádi golf a chcete do něj investovat, jistě to za ten zážitek stojí. Za celé hřiště zaplatíte 91,50 EUR.

Squash

Chcete-li si zahrát tenis nebo squash, nechte si doporučit kurt od obsluhy informačního centra ve Funchalu.

Koně

Také se po Madeiře můžete svézt na koních, ceny mohou být podobné jako u nás tj. 7,50 - 15 EUR/hod, nebo o něco vyšší.

Koupání a potápění

O koupání a potápění se dočtete v tématu oceán. V turistické zóně Funchalu je také aquapark, ale neočekávejte nic velkého.


Při potápění, nebo na výletní lodi můžete obdivovat delfíny, při golfu zase krásnou přírodu.

Rybaření

Vášnivý rybáři si mohou zajet na hlubinný rybolov ideálně od června do září. Rybaření vyjde na 125 EUR/den.

Fotbal

Protože Madeiřané mají rádi fotbal, máte možnost shlédnout nějaký zápas na stadionu ve Funchalu.

Tobogán

Z Monte do Funchalu se můžete svézt unikátním silničním tobogánem v proutěných vozíkách, které řídí poháněči, ale popravdě je moc pohánět nemusí, spíše brzdit. Jízda stojí 9 EUR na osobu.

Výlety lodí

Oblíbenou zábavou turistů je na Madeiře výlet lodí. Pokud se chcete přesunout do doby Kryštofa Kolumba, můžete se svézt na replice Santa Marie pocházející z r. 1998. Toužíte-li spatřit delfíny, nebo dokonce velryby, svezte se jednou z mnoha plachetnic, kotvících ve funchalském přístavu.


Můžete si vyrazit na výlet lodí. Většina z nich míří na Porto Santo, nebo pozorovat mořskou faunu.

Festivaly

Mezi největší zážitky určitě patří festivaly, kterých je během roku opravdu požehnaně. Přečtěte si o nich v kapitole svátky.

Zábavní podniky

Po večerech můžete navštěvovat kasina, taneční bary, koncerty vážné hudby, kabarety a samozřejmě restaurace.

Madeira.rovnou.cz - Informace o ostrově Madeira - kontakt
2008 - 2024 Dušan Janovský, info@rovnou.cz, +420 732 746 901