Podrobný informační web o dovolené na Madeiře.

Last minute Madeira

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější last minute termíny na Madeiru

Residencial Monumental

Residencial Monumental

Madeira > Funchal Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Residencial Monumental hodnocení: 2 / 5. Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: neděle 18.4. Návrat: neděle 25.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 880 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Hotel Do Campo

Hotel Do Campo

Madeira > - Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Do Campo hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pátek 16.4. Návrat: pátek 23.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Hotelový Komplex Dorisol

Hotelový Komplex Dorisol

Madeira > Funchal Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotelový Komplex Dorisol hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pátek 16.4. Návrat: pátek 23.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Hotel Estalagem Do Mar

Hotel Estalagem Do Mar

Madeira > Paul do Mar Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Estalagem Do Mar hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pátek 16.4. Návrat: pátek 23.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 290 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Hotel Duas Torres

Hotel Duas Torres

Madeira > Funchal Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Duas Torres hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pátek 16.4. Návrat: pátek 23.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 290 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Hotel Montemar Palace

Hotel Montemar Palace

Madeira > - Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Montemar Palace hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pátek 16.4. Návrat: pátek 23.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 490 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

O last minute na Madeiru

Madeira má hodně jinou sezónu než klasická místa, kam se létá na dovolenou. Sezóna je na Madeiře téměř celoroční, takže nelze očekávat pravidelné slevy na začátku nebo na konci sezóny.

Přímé lety z Prahy na Madeiru jsou běžné od dubna do listopadu. V zimě se většinou musí přestupovat. Možná jde jenom o specialitu zimy 2020, kdy stále ještě nesmějí létat Boeingy 737 Max.

Co je zde Last Minute: Podle mých zkušeností se slevy na poslední chvíli v důsledku slabé poptávky objevují až deset dnů před odletem. Proto ve výpisech last minute obvykle zobrazuji zájezdy s odletem do deseti dnů, ne pozdější.

Zdaleka nemusí platit, že zájezdy jsou na poslední chvíli nejlevnější. V praxi je to obvykle naopak, jsou dražší. Ale můžou se vyskytnout situace, kdy zájezdy na Madeiru opravdu na poslední chvíli zlevní. Cestovky se samozřejmě snaží, aby se to nestávalo, takže se takové zlevňování nedá dopředu předvídat.

Na poslední chvíli do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, na Kanárské ostrovy, do Egypta, do Portugalska, na Madeiru, na Krétu, do Řecka, do Tuniska

Dovolená na Madeiře

Madeira je moc hezké sopečné souostroví. Má dva hlavní ostrovy:

  • Madeiru
  • a ostrov Porto Santo.

Hlavním důvodem návštěvy Madeiry je celoročně stabilní počasí.

Na Madeiře jsou nádherné kytky. Dobře se jim tu roste, mají tu vlhko, teplo a světlo. Kromě mnoha endemitů je na Madeiře jeden z mála posledních zbytků unikátních vavřínových pralesů. Příroda Madeiry.

Madeira patří pod Porgugalsko, které je v EU, takže pobyt je tak bezpečný, jak jen může být. Češi mají na Madeiře stejná práva jako u nás. Časový posun je jedna hodina, mají o hodinu méně. Přímý let z Prahy na Madeiru trvá 4 hodiny 40 minut, s přestupem poměrně déle. Na Madeiře se platí Eurem, dá se snado vybírat z bankomatů nebo rovnou platit kartou. Prostudujte si informace na cesty po Madeiře nebo si proklikejte můj podrobný web o Portugalsku.

Co se dá dělat na Madeiře

Na Madeiře je hodně co poznávat. Například hlavní město Funchal s botanickými zahradami, s lanovkou na Monte, nebo s pevností Sao Tiago, vesnička Santana a další zajímavá místa, která jsou popsána na tomto webu.

Na celodenní výlety jsou úžasné nenáročné turistické cesty podél levád. Levády jsou prastaré zavlažovací kanály vinoucí se kolem kopců téměř po vrstevnicích. Jsou dobře značené, procházejí promělivou přírodou a protože mají minimální převýšení, jsou vhodné opravdu pro každého. Náročnější turistika se dá podnikat ve vrcholové oblasti. Vrchol Pico Ruivo má nadmořskou výšku 1862 a je třetí nejvyšší horou Portugalska.

Pláží má Madeira docela málo. Na Madeiru se jezdí spíš za aktivním cestováním. Je nutné si uvědomit, že Madeira je velmi hornatá a skalnatá a většinu pobřeží tvoří útesy. Kdo ale chce, vždycky nějakou oblázkovou pláž najde. Krom toho má většina hotelů vlastní bazén a některé mají i krytý bazén, což je výhodné hlavně v zimě, když fouká. Zajímavé koupání je v původně vulkanických jezírkách (dnes upravených bazénech) na pobřeží v Porto Moniz. Na koupání je lepší druhý ostrov Porto Santo.

  • Po Madeiře se dá velmi dobře cestovat autobusem.
  • Také půjčení auta přímo na letišti je velmi snadné a oblíbené.

Na madeiru se jezdí také jíst. Typická madeirská kuchyně se zakládá na rybách, zeleněně, pečivu a vínu. Jídlo Madeiry, a ceny.

Počasí Madeiry

V zimě je sice chladněji než v létě, ale zdaleka ne o tolik jako třeba u nás. Dá se říct, že se maximální denní teploty u moře celoročně točí kolem 25 °C.


Graf ukazuje průměrnou teplotu na Madeiře, průměry denních maxim jsou ještě tak o 5 °C vyšší.

Lokality na Madeiře

Lokalita počet hodnocených hotelů
Funchal 90
- 19
Caniço 13
Calheta 6
Machico 3
Santana 3
Paul do Mar 2
Informační web madeira.rovnou.cz o dovolené na Madeiře píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.