Výlety a turistické cíle Madeiry

Kam se na Madeiře podívat

Madeira je malá, ale velmi hornatá, takže i s půjčeným autem na několik dní budete mít co dělat, abyste stihli na Madeiře navštívit alespoň část toho, co vás zajímá. Je tady toho k vidění opravdu hodně. Krásná příroda, různorodé pobřeží, kouzelná městečka i hlavní město, které v sobě zahrnuje mnoho zajímavých cílů.

Funchal

Monte

Camara de Lobos

Útes Cabo Girao

Porto Moniz

Sao Vincente a sopečné jeskyně

Rabacal a levády

Paúl da Serra

Útočiště jeptišek

Skanzen Santana

Ponta do Garajau

Camacha

Santa Cruz

Ponta de Sao Lourenco

Nejvyšší vrcholy

Ve vnitrozemí ostrova se tyčí dva nejvyšší vrcholy Madeiry, Pico do Arieiro a Pico Ruivo. Prvního z nich se dá téměř dosáhnout autem, na druhý, vyšší musíte stoupat po svých. Může se stát, že vrcholky hor budou nad mraky. Kromě léta tu také může polehávat sníh. Teplota přes den nepřesáhne 10 °C, v noci je pod nulou.


Jestli toužíte vystoupit na nejvyšší hory Madeiry a budete mít štěstí, spatříte krásný výhled.

Další místa

Orlí skála

Na severovýchodě je mezi městečky Portela a Porto da Cruz dominantou krajiny skalní formace Penha d'Áquila. Kromě toho že vystupuje z údolí jako obrovská ploutev z hladiny, je zvláštní svým úplně rovným vrcholem rovného hřebenu. Přímo pod ní se doslova choulí vesnička Porto da Cruz, kde je jedna z posledních továren na pálenku z cukrové třtiny. Přístupná veřejnosti je ale jen v dubnu.


U Porto do Cruz najdete skalní formaci Orlí skála, která vás zaujme svým charakteristickým tvarem.

Ribeiro Frio

Ribeiro Frio je malá horská vesnice zajímavá svými sádkami s pstruhy, které tu také prodávají a samozřejmě podávají v restauraci. Také se odtud můžete vydat na výlety do hor.


Vesnička Ribeiro Frio je známé svými sádkami s pstruhy.

Další letoviska

Machico a Canico de Baixo jsou občas cílem českých cestovek. V tuto chvíli o nich informace nemáme, ale víte-li něco, napište nám.

Madeira.rovnou.cz - Informace o ostrově Madeira - kontakt
2008 - 2024 Dušan Janovský, info@rovnou.cz, +420 732 746 901