Útočiště jeptišek

Pojedete-li z Funchalu na sever necelých 20 km, dostanete se k nádherné přírodní památce. Vesnice Curral das Freiras, byla ještě nedávno v podstatě izolovaná od zbytku ostrova, protože se nachází v kráteru obklopeném vyhaslými sopkami. Toto místo bývá nazýváno Údolí jeptišek, protože sem v roce 1566 utekly jeptišky z kláštera sv. Kláry před útokem pirátů.


Údolí jeptišek je jedno z nejtypičtějších míst madeirského vnitrozemí.

Jelikož je toto místo chráněno ze všech stran horami, po sopečné činnosti je tu bohatá půda a často sem svítí slunce, byla tu založena vesnice. Vyrábějí se tu třešňové a kaštanové likéry a pečou chutné sladkosti. V listopadu se tu pořádají kaštanové slavnosti.


Sopečný původ okolí vesnice Curral das Freiras je nepřehlédnutelný.

Nejkrásnější pohled na vesnici je z vyhlídky Eira do Serrado (1006 m. n. m.). Vzhledem k vysoké nadmořské výšce si ovšem nikdy nemůžete být jisti počasím. Ovšem divokost s jakou tu fouká silný vítr a metá chuchvalci husté mlhy, když na druhý svah jasně svítí slunce je vskutku zajímavý zážitek. Přírodní scenérie, kterou tu uvidíte si v ničem nezadá s pohledy, které byste čekali v Alpách, či na Novém Zélandu.

Madeira.rovnou.cz - Informace o ostrově Madeira - kontakt
2008 - 2024 Dušan Janovský, info@rovnou.cz, +420 732 746 901